ApieSvarbu zinotiAuskaraiLiniuoteImplantaiAusu tempimasHigienaAnti-gunFoto/videoDredaiMaikonaiDraugaiKontaktai  
   
 

Higiena

„Išorinė piercing‘o priežiūra“

Kad Jūsų auskaras užgytų kiek galima greičiau ir geriau, yra labai svarbu laikytis šių patarimų.
Tik pradurtą skylę būtina valyti du kartus per dieną:
1. Du kartus per dieną plauti antibakterinių muilu Sebamed arba Eucirin (antibakterinis muilas išvalo žaizdą ir padeda jai užgyti daug greičiau nei paprastai. Šiltas vanduo ir garai suminkština odą ir nešvarumus su traiškanomis prie auskaro. Atsargiai: kai kurie antibakteriniai muilai, kurių sudėtyje yra aromatinių medžiagų, gali sukelti alergines reakcijas). Nekiškite tik ką įverto auskaro po tiesiogine vandens srove.
2. Nuplovus, žaizdą valykite Octenisept žaizdų dezinfekavimo tirpalu-antiseptiku, kuris skatiną žaizdų sugijimą.
Nenaudokite jokių kremų ar antibiotikų. Nelieskite auskaro nešvariomis rankomis.


„Burnos ertmės priežiūra“

1. Burnos skalavimas
Įsivėrus auskarą burnos ertmėje, kad infekcija nepatektų į žaizdą, per visą jos gijimo laikotarpį (3-6 sav.) svarbu kaskart pavalgius ar parūkius skalauti burną medicininiu burnos skalavimo skysčiu Hexoral apie 30-60 sekundžių. Paprastas burnos skalavimo skystis neduos jokios naudos, tik „užklijuos“ skonio receptorius.
Pastaba: per dažnas dezinfekavimas taip pat nėra gerai žaizdai. Vienas iš persistengimo ženklų – baltas ar geltonas liežuvis.
2. Dantų valymas
Kol piercing‘as gyja labai svarbu valyti dantis tris kart per dieną, kad sumažinti bakterijų ir maisto liekanų kiekį burnoje.
3. Ledas
Ledas ar kiti šalti skysčiai mažina tinimą. Ledo gabalėliai, ledai ar šalti gėrimai taip pat apmažins tinimą, tik nepamirškite po to praskalauti burną medicininiu burnos skalavimo skysčiu (tas nėra būtina naudojant paprastus ledo gabalėlius ar šaltą vandenį).
Dažniausiai tinimas nuslūgsta po 3-5 dienų. Auskarą galima pasikeisti ne anksčiau kaip po 2 sav. Liežuvyje ir po 3-4 sav. lūpoje.


Papildomi patarimai

• Atsiminkite: piercing‘as yra žaizda. Taigi, neišsigąskite kai ta vieta pasidarys ypač jautri, patins, pakeis spalvą ar netgi pamėlynuos, pradės kraujuoti ar niežėti. Taip pat, gyjant žaizdai, natūralu jei iš jos išsiskiria gelsvai-baltas skystis (tai negyvos ląstelės ir kraujo plazma). Sudžiūvęs šis skystis suformuos traiškanas, kurioms pašalinti naudokitės "išorinės priežiūros" instrukcijomis.
• Niekada nelieskite savo piercing‘o prieš tai nenusiplovę rankų anti-bakteriniu muilu. Tai puikus būdas išvengti infekcijų netgi tada, kai žaizda jau užgijusi.
• Per dažnai nenaudokite dezinfekatorių (Octenisept žaizdų dezinfekavimo tirpalu-antiseptiku), nes jie, nors ir naikina bakterijas, tuo pačiu naikina ir odos ląsteles, kas prailgina gijimo procesą.
• Bent kartą per dieną pasitikrinkite auskarų priedus (burbuliukus, užsukamus galus ir pan.) savaime suprantama su tik ką nuplautomis rankomis!! Nešiojant auskarus, tai turėtų tapti įpročiu. Atsiminkit: visi užsukami galai priveržiami sukant juos į dešinę.
• Kol piercing‘as gyja auskaras turėtų neužspausti žaizdos (ypač jai patinus), kad ji galėtų kvėpuoti ir išstumti iš organizmo nereikalingas medžiagas. Jei išiminėsite auskarą dar skylei nesugijus, ji užsitrauks su galbūt papuolusia į ją infekcija, kas gali sukelti rimtas komplikacijas.
• Dėvėkite laisvus ir švarius drabužius besiliečiančius su auskaru. Ankšti ar nešvarūs drabužiai gali suerzinti žaizdą ar atsirasti infekcija. Dėl to auskaras gali "išaugti".
• Neįsivelkite į grubią veiklą, kur kiltų pavojus jūsų piercing‘ui būti užgautam. Intensyvus trynimas ar tempimas dažnai sukelia auskaro "pasislinkimą", t.y. kai organizmas pats "stumia" auskarą lauk.
• Saugokite savo "šviežų" piercing‘ą (pvz: liežuvyje) nuo oralinių kontaktų ar kitų kūno skysčių.
• Saugokite piercing‘ą nuo kosmetikos - veido kosmetikos, plaukų priežiūros priemonių, losjonų ir t.t. Jų sudėtyje yra daugybė įvairių medžiagų, kurios gali sukelti žaizdos suerzinimą ir infekciją.
• Valgykite pilnavertį maistą. Per pirmas 2-3 gijimo savaites svarbu gauti Vitamino C ir Cinko.
• Gerkite daug skysčių. Sveikiausia kūnui, gerti 8-10 stiklinių mineralinio ar šiaip švaraus vandens per dieną.
• Pabandykite miegoti bent po 8 valandas per parą. Tai kūnui padės greičiau užgydyti žaizdą.
• Pasistenkite nemiegoti ant savo "šviežio" piercing‘o, tai sukels jo suerzinimą ir prailgins gijimo procesą.
• Kol žaizda gyja dažniau keiskite savo patalynę.
• Nelaikykite ilgai išėmę auskaro !! Jei vis tik esate priverstas(-a) išimti, pakeiskite jį kuo greičiau, nes pvz. skylė liežuvyje gali užsitraukti vos per pora valandų.
• Kol piercing‘as nesugijo, venkite karštos vonios, baseinų, ežerų, soliarumų, saunų ir pan. Toks vanduo gali būti nešvarus ir gali sukelti infekciją, o karštis skatina tinimą.


 

 
Kriste piercing 2000