ApieSvarbu zinotiAuskaraiLiniuoteImplantaiAusu tempimasHigienaAnti-gunFoto/videoDredaiMaikonaiDraugaiKontaktai  
   
 

Anti-Gun
Piercing’o “šautuvai” ir kodėl mes jų nenaudojame


Svarbiausia priežastis, dėl kurios vėrimo "šautuvai" yra nebenaudojami piercing‘e yra ta, kad jų negalima sterilizuoti. Jie negali būti sterilizuojami, del jų gamyboje naudojamų tam tikrų plastmasinių detalių (kartais aplietų labai minkstu metalu), kurios aukštoje temperatūroje išsilydo. Po tokios procedūros "šautuvą" galima tiesiog išmesti. Vieną kartą panaudotas "šautuvas" - tampa nebesterilus ir kelia didelį pavojų užsikrėsti aids, hepatitu B ir C ar kitomis per kraują plintančiomis ligomis. Jei nors vienas klientas sirgo kokia nors užkrečiama liga, ant šautuvo likusios mikroskopinės audinio ar kraujo dalelės gali laisvai persiduoti kitam.

Buvo išbandyta daug "šautuvų" sterilizavimo metodų, tokių kaip valymas alkoholiu ar įvairiomis balinimo medžiagomis, tačiau nei vienas jų nepasitvirtino. Visi naudojami piercing‘o įrankiai turi būti sterilizuojami tik autoklavu (t.y. garų ar sauso oro sterilizatoriumi).

Specialūs "šautuvo" auskarai t.y. jų koteliai nėra pakankamai smailūs ir aštrūs (kaip kad piercing‘o adatos), kad lengvai prasiskverbtų pro odos audinį. Taip pat jie nėra lygūs, turi griovelius, todėl palieka nelygią, grublėtą, išplėštą žaizdą, į kurią gijimo metu gali papulti infekcijos ir taip kilti uždegimai. Auskaro kotelis nėra pakankamai ilgas, todėl, jei pradurta vieta pradeda tinti ir jai nebeužtenka vietos, ji užsispaudžia, pradeda dar labiau tinti, kas sukelia tolesnes komplikacijas. Su "šautuvais" naudojami auskarai gaminami iš prasto metalo, todėl alergiškam žmogui jis gali sukelti dar didesnę alergiją, komplikacijas, ar net kraujo užkrėtimą. Piercing‘o auskarai bei įrankiai gaminami iš specialaus medicininio plieno; bet kokio tipo organizmas gali adaptuotis prie šio svetimkūnio, kai tuo tarpu pati "šovimo" procedūra gali sukelti nedideles traumas, būti blogo gijimo, infekcijos ar net organizmo auskaro atmentimo priežastimi.

Profesionalūs piercing‘o meistrai naudoja tiktai medicinines, aštrias, vienkartinio naudojimo, sterilias adatas, kurios palieka daug lygesnę ir apvalesnę skylę, kuri ne tik greičiau sugyja, bet taip pat nesudaro galimybių plisti bakterijomis.

Parengta pagal:
BME/World
AsgardInk
KOI Piercing Studio

 

 
Kriste piercing 2000