2023-11-1711--lapkričio2023-12-0812--gruodžio2023-12-1612--gruodžio Vilnius HC: dr.Green: KONCERTŲ APŽVALGOS: 2023

   dr.Green post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania email drgreen at hardcore.lt phone +370 699 53 201 (Tomas)
dr.GREEN koncertai

koncertai mūsų pačių vertinami penkių kryžiukų sistemoje:
+ - nesėkmingas seansas: pacientas mirė
++ - seansas nepavyko: sveikas pacientas "gavo" ligą
+++ - normalus seansas: pacientas koks buvo, toks ir liko
++++ - seansas pavyko: pacientas beveik pasveiko
+++++ - puikus seansas: pacientas pasveiko ir įsirašė į "Ž.D."


#1 - lapkričio 17 d., Vilnius - klubas "XI20" #2 - gruodžio 8 d., Vilnius - kultūros centras "Sodas 2123" #3 - gruodžio 16 d., Klaipėda - baras "Herkus Kantas"

#1 - lapkričio 17 d., Vilnius - klubas "XI20"
Sunku patikėti, kad šis koncertų dienoraštis tęsiasi toliau po... 15 metų pertraukos. Buvo keli bandymai susirinkti vėl pagroti, bet iki galo neužsikurdavo. Tiesa, pirmieji bandymai buvo su OG daktarais. Su naujaisiais nariais variklis kiek pašaudė, bet užsikūrė, o truputį pakalibravus ir parepetavus pradėjo visai sklandžiai veikti.

Po vieno iš nesustabdomų Toro Bravo koncertų, sutikome senokai matytą Slavką (ex-Spički ir kitos grupės), išsikalbėjome, kad jis visai norėtų groti, o mums kaip tik trūko būgnininko. Pučiamųjų fronte atsirado Danielius (Arklio Galia ir kt.) ir Simonas (Kanalizacija ir kt.), o trejybę galutinai užpildė Arminas (XI20 Orkestras ir kt.). Važiuojam! Parepetavę gerą pusmetį, sudėliojome maždaug valandos trukmės programą, į kurią tilpo virš 15 įvairių laikmečių gabalų. Prikėlėme net “Jūrą”, kurios jau labai seniai negrojome. Gal dar neatradome iki galo groovo, bet taip tight turbūt niekada negrojome.

Gal net prieš kokį pusmetį pasiprašėm groti klubo XI20 aka Supuvusi Skylė” festivalyje “Diena, kai mirė pankrokas”. Viena pagrindinių priežasčių – būtent čia sugrojom paskutinį “grynų” koncą 2008-aisiais. Be to, ši vieta yra viena geriausių koncertinių erdvių Vilniuje ir šiaip truputį tokia “namų aikštelė”. Nerealu, kad ši “pasidaryk pats” vieta veikia jau virš 15 metų. Mūsų reveransas jiems, jų reveransas mums.

Patekome į vieną dieną su latviais Batra, lenkais Baraka Face Junta ir pasaulio piliečiu Alien State.
Iškart buvo aišku, kad Skylės laukia anšlagas, todėl salėje buvo padaryta maksimaliai erdvės, išnešti visi nereikalingi daiktai ir baldai. Vėliau paaiškėjo, kad tą vakarą Skylėje prasisuko ~400 žmonių, nežinau, kur jie tilpo, bet faktas, kad vienu metu ten tiek tikrai negalėjo būti.

Pradėjom nuo “Double Game” ir iškart gavome atgal rimtą publikos energijos antausį. Visos pakampės buvo užpildytos kartu dainuojančių galvų. Žinoma, priekyje matytų veidų gal buvo ir mažiau, tačiau žinojome, kad amžiaus balansas sureguliuotas. Nors paklausus, kad buvo paskutiniame koncerte 2008-aisiais, pakilo vos kelios rankos. Apsilankė buvusieji daktarai: Saragosa, Milda, Ignas, Justas ir daug “Green” klubo amžininkų. Bet buvo ir jaunimo, niekada nemačiusių “grynų” gyvai – per tuos metus užaugo nauja karta. Ir šiaip gerokai pasikeitė kontekstas – įsivažiavo soc.tinklai ir virtualus pasaulis, nuolat vyksta daugybė įvairiausių renginių, groja kas netingi ir publikos visiems užtenka. Vis dėlto pogrindyje stambesnio kalibro haubicų neatsirado.

Kaip ten bebūtų, adrenalinas taškėsi aplink nuo pat pradžių. Nepaisant ne visada gero garso ir gitaros trukdžių, atgrojome beveik vienu įkvėpimu. Žinoma, nostalgijos užtaisas būtų sprogęs bet kuriuo atveju, bet pirminę kibirkštį reikėjo duoti. Karštyje ir drėgmėje tiesiog tyvuliavo, bangavo, liūlėjo ir siūbavo vientisa masė. Atrodė, tų keliolikos metų pertraukos kaip nebūta, o gyvieji pankroko numirėliai tiesiog dr.Green groja dar vieną savo koncertą.
++++!@#%#%^^&*

viršun


#2 - gruodžio 8 d., Vilnius - kultūros centras "Sodas 2123"

Vos paskelbus pirmą atsikūrimo koncertą, tapo aišku, kad iškart reikia galvoti apie dar vieną didesnėje erdvėje. Nors muzikinio gyvenimo kontekstas gerokai pasikeitęs nuo 2008-ųjų į gerąją pusę, t.y. šiandien gali rinktis, kur groti pagal numanomą kalibrą. Vienbalsiai buvo nutarta daryti "Sode" dėl tvyrančios geros atmosferos. Natūraliai prisijungė XI20 Orkestras. Taip pat natūraliai atsirado sumanymas pakeisti erdvę ir pastatyti sceną priešingoje pusėje, o iš tikrosios scenos ir pakylų suformuoti pseudoamfiteatrą. Čia pravertė Mindiako patirtis dirbant technikos vadovu teatruose. Budziejus padėjo su garsu, Džonis paskolino pakylas, Zabulis prižiūrėjo garsą ir pan.

Atrodė, viskas numatyta sutvarkyta ir aišku, bet kasdien augantys going/interested skaičiai pasėjo abejonę, ar tilpsime. Pasiklausę čia koncertus nuolat darančių "Facial Tumour bookings", kokia jie skaičiuoja salės talpą - gavome atsakymą 400. Sudėlioję naudingojo ploto metrus, gavome, kad gana komfortiškai tilptų ir 500, nes reikėjo sutalpinti solidų ~100 vardų svečių sąrašą. Paleidome bilietus internete ir jie buvo išluoti per 4 dienas. Kai evente bilietus pradėjo "pardavinėti" scam botai, supratome, kad pirmą kartą ilgoje grupės istorijoje sutiksime mr. Soldoutą. Anksčiau paprasčiausiai trombuodavome visus norinčius ir nebuvo tokios sąvokos. Kai kam pasirodė, kad gal čia nepankiška, bet kadangi punk apibrėžimo iš esmės negali būti, tai skalsu kalbos.

Buvo šiek tiek keista eiti į koncertą ir žinoti, kad tikrai bus pilna salė. Aišku, buvo nemažai "iš tų laikų", kai kas dažnai sutinkamas, kai kas - pirmą kartą nuo tada matytas. Nuo gatvinių iki gana aukštas pareigas užimančių asmenų. Tik įėjus jautėsi savotiškas community mode, vadinasi, neįtikėtina, kad jis neišsibarstė per tuos keliolika metų.

Vakarą pradėjo senas bičiulis Erikas aka Eroott, grojęs įvairią jamaikietišką muziką. "Pasidaryk pats records" išsidėliojo savo distro, kuriame mums, aišku, įdomiausia buvo po 25 metų vinile perleistas pirmasis "grynų" albumas "Ska'n'go". Pridėjome ir maikių su Mindiako dizainu. Jis sukūrė ir paties renginio vizualus.

Pirmieji pradėjo viena populiariausių Vilniaus grupių, mūsų geri draugai XI20 Orkestras, prieš kelis metus sukūrę "Vilniaus romansą", kuriame minimos kasetės su dr.Green ir Bora įrašais. Kas yra "grynai" žmonės vėl supažindinami, laukiame Boros atsikūrimo. Grojant "orkestriukui" iškart atsiskleidė, kaip gerai veikia tas "pseudoamfiteatras" - tiek žmonės gerai mato sceną, tiek ir muzikantai mato daugiau veidų ir gauna daugiau energijos.


Sugrojome 16 gabalų, daugiau kol kas nemokam: 1. Double Game 2. Kuo Ji Geresnė 3. PVG 4. East Europe Ska 5. Filtruotos idėjos 6. She Doesn't Know 7. Purvas 8. Tai ne man 9. Trečdalis 10. Homo Hedonistus 11. Sienos 12. Com Coma 13. Visuomenė Pūna 14. Pavėlavau 15. Jūra 16. Speed. Bisui pakartojome "Tai ne man".

Šįkart buvo keletas klaidelių. Arminas, saksą pūtęs abejose grupėse, atrodė kiek sulinkęs. Aš keliose vietose sumaišiau tekstus. Buvo dar keli nusigrojimai, bet iš esmės tvyrojo atsipalaidavusi ir pozityvi atmosfera. Vėl užsiuvom keliolikos metų skylę ir kartu su dalimi auditorijos pakeliavome laiku. Kitiems, ypač vaikams, kurių buvo nemažai, tai buvo pirmas kartas su "grynais".

Dar prie šį koncertą pusiau nusprendėm atgaivinti savo "Grynų metų" festivalių tradiciją ir kažką panašaus surengti ateinantį pavasarį. Nelabai planavom, bet užsisuko reikalai.
+++++

viršun


#3 - gruodžio 16 d., Klaipėda - baras "Herkus Kantas"

Taip viskas susidėliojo, kad trečiąjį koncertą po pertraukos grojom Klaipėdoje. Pradinis planas buvo šią dieną skirti Rygai, tačiau pasikeitus aplinkybėms, Latvijos sostinę perstūmėm į 2024 vasarį. Pačioje Klaipėdoje negrojom labai seniai - "tais" laikais dėl nacių antpuolių tekdavo groti Melnragėje.

Gaila, nespėjome sugroti senajame "Kante" - ta erdvė buvo labai atmosferinė ir mums tinkama. Prasidėjus gentrifikacijai, didžioji dalis pastatų buvo mikliai nušluoti nuo žemės paviršiaus, o baras priverstas persikraustyti į didžiulį angarą, numatytą griauti po kelių metų. Buvęs "Kanto" terasos stogas tapo savotiško baro-šiltnamio stogu, panaudota ir dalis langų - kad nereikėtų šildyti visos erdvės, pastatytas pastatas pastate. Scena atsidūrė pusiau-lauke, t.y. angare, bet atskirta nuo baro vitrinomis. Kaip Klaipėdai, erdvės per daug, reikėtų surinkti kokius 400-500 žmonių, kad būtų tiršta. Įgarsinti tokią industrinę baubyklą irgi yra reikalų. O kur dar šiluma. Atvažiavus viduje buvo vos keli laipsniai, tačiau užė keli pramoniniai šildytuvai.

Vizitas į pajūrį buvo išvis pakibęs, nes po koncerto "Sode" Slavka apsirgo ir važiavo turėdamas +38 temperatūros. Paguldėm jį šiltai ir net soundčeką darėm su Shouting Dolls būgnininku.

Paskelbę koncertą pamatėme, kad tą patį vakarą netoliese planuoja groti vietiniai Shouting Dolls, pasiūlėme apjungti pajėgas ir prisijungti prie mūsų. Panašu, laimėjo visi: jauna grupė gavo didesnę sceną ir daugiau auditorijos, o mes - apšildančią grupę.

Nors prieš tai iš kitų buvome girdėję, kad Klaipėdoje alternatyvinių renginių lankomumas gana prastas, baro siela Kipras sakė turįs nuojautą, kad viskas bus gerai. Ir iš tikrųjų apie 9 val. angare jau būriavosi apie du šimtus įvairių galvų. Kažkas atvažiavo iš Vilniaus, kažkas - iš Palangos, dar kažkas - net iš Latvijos. Daug pažįstamų veidų, praėjusių koncertų pajūryje organizatoriai ir groję kartu.

Shouting Dolls grojant savo indie pankroką temperatūra angare pakilo iki visai padorios. Jaunimas drąsiai ėmė sceną, prie kurios malėsi keli jų draugai.

Prie scenos buvo paliktas pagarbus atstumas poginėtojams, didžioji dalis būriavosi atokiau prie baro.

Gerokai šaltesnis priėmimas nei Vilniuje, bet visai normalu. Dalis turbūt net nežinojo, kas tie grynai ir apie ką čia viskas. Nors ne, gal žinojo, nes kai kuriuos priedainius traukė kartu. Nepaisant to, jog laikėsi gana santūriai, visur buvo matyti kinkuojančios galvos ir šypsenos. Community mode.

Publika sugėrė dalį aidijos. Iš Palangos "Ramybės" atkeliavę sunkiasvoriai monitoriai pumpavo, pro duris nuolat padvelkdavo šalto vėjus gūsiai. Grojant trečiąkart adrenalino jau buvo mažiau. Prie būgnų sėdęs Slavka pastebimai atsigavo ir pabaigoje norėjo grot dar. Danikas per "She Doesn't Know" spėjo subėgiot į tuliką, o "Com.Coma" pradžioje Mindiakui dingo gitara.

Apie vidurį lyg ir vėl truputį sėdome, bet paskui pakilome ir nusklendėme su "Tai ne man" ir "Com.Coma". Antroje pusėje išsijudino dar daugiau žmonių, net žilagalvis motorhead fanas išbėgo į priekį. Per "Speed" pabaigą pats išbandžiau gana atsargaus ir erdvaus pogo sukūrį. Nors vistiek gavau per žandą ir vis išsaugojau akinius.

Po koncerto pokalbiai ir naujai-senos pažintys. Vinilų viršelių gadinimai aka autografai. Beje, šįkart statistika apsivertė - vinilų parduota daugiau nei maikių (nepaisant pridėtos pink spalvos :). Po savo korporatyvo išdygo ir Baltic Balkan trijulė, tai aftepartinio kriokimo netrūko iki paryčių.

Išbandę "Salsos" sumuštinius ir smūginę kriaušė, atsiradome liuteronų nakvynės namuose "Sandora", kur taikiai smigome. Per amžių amžius memel green.

++++

viršun

dr.Green
post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania
email drgreen at hardcore.lt
phone +370 699 53 201 (Tomas)