2000/09/18
columns index

GREEN SUN CLUB ir LIPNŪS MACHARADŽOS PIRŠTAI
rugsėjo 16 d., Green club, Vilnius
nuotraukos ugniaus
raidės Laura 100% Angel

bosas skradzhiai galva

taip jau išėjo, kad šis koncertas tapo savotiškai išnešiotu. iš karto užbėgant įvykiams už akių turime pripažinti, kad gimdymas buvo labai sėkmingas. visų pirma kultinė (po šio koncerto jau galima taip sakyti) Vilniaus grupė LMP buvo jau labai seniai matyti koncerte - tikrai nepamenu, kada paskutinį kartą mačiau juos scenoje. ir viskas dėl tų mokslų... Edvukas mokslo aukštumų fizikoje, o jo sesuo Margarita - matematikoje, siekė Lietuvoje ir buvo pasiruošę bet kada užgauti "troleibosinę" stygą ar trenkti per būgną (be to Edvukas nuolat praktikavosi su VONIA), tačiau Mikšys savo mokslus tęsė Vokietijoje ir buvo kiek apleidęs "pirštus". tačiau nėra to blogo ir viskas grįžo su dviguba energija - Mikšys, nusidažęs plaukus raudonai ir numetęs akinius į šoną, nepriminė to vaikino, kurį kažkada teko išbalusį išnešti iš to pačio "Green" klubo. taigi, visi buvo paprasčiausiai išsiilgę išgirsti gyvai tai, ką tiek kartų suko savo magnetofonuose. paskutinio LMP darbo "Molinės sraigės įvaizdis" tiražas buvo tiesiog išgraibstytas ir jau yra tapęs savotišku deficitu.

edvo varo su bugnu

antra, tai buvo vienas pirmųjų (jei ne pirmas) Vilniaus rusakalbių GREEN SUN CLUB koncertų. grupė įrašė keletą neblogo roots reggae gabalų ir tai iš karto patraukė dėmesį - pulsuojančią ir šiltą muziką papildė gana žinomas underground reperis Kipišas. tiesą sakant, prieš jų pasirodymą tikėjausi kiek daugiau, bet apie tai vėliau... žmonės šįkart susirinko labai keistai. pradžioje trynėsi apie 10 žmonių ir (kaip visada) atrodė, kad jau nelabai kas ir susirinks, tačiau (kaip visada) buvo maloniai apsirikta. maždaug už valandos jau reikėjo atsargiai statyti koją, kad neužmintum ko nors gyvo. ir baro sklido šilti regio ir dub'o garsai. Green "pramogų centre" jau trynėsi apie pusantro šimto žmonių. buvo atidaryta teniso-batuto sekcija. GSC kažkodėl taip ir nepagrojo titulinio demo įrašo gabalo "Ruki tovariščia Če". užtat kelis kartus nuskambėjo gabalas su be perstojo kartojama "dža rastafaraj" maldele. o gal ten buvo ir skirtingi gabalai, bet man tai nuskambėjo kaip tas pats. Kipišas kartais užkriokdavo kaip pjaunamas ir sudrumsdavo maloniai minkštą ir atipūtusį reggae pulsavimą... tačiau buvo ir puikūs momentai su vikriomis Kipišo frazėmis. koją pakišo tai, kad labai greitai baigėsi GSC gabalai. pasitraukus vokalistui, grupė dar visai ne vietoje sugrojo keistoką rokavą improvizaciją. kažkaip taip ir baigė neaiškiai. žmonės priėmė grupę visai šiltai ir jau tada prasidėjo lengvas siūbavimas.

kipishas nemoka teksto

praleidus kelis pirmus LMP gabalus (iš tolo girdėjau "pirštų" atliekamą B.Marley baladę "Redemption Song"), prie scenos jau buvo labai sunku prasibrauti. "Green" klubo atstovams pirmą kartą klubo istorijoje teko padirbėti ir scenos apsaugos darbuotojais, tačiau tai buvo daroma su ypatinga tolerancija ir šypsenomis. žmonės šoko prie scenos, scenoje, prie baro. retas atvejis, tačiau jie ne tik šoko, bet ir dainavo. malonūs šiurpuliukai bėgo per nugarą, kai visi susirinkę klube nuoširdžiai dainavo: "Paspauski priešui ranką-paspauski priešui ranką-paspauski priešui ranką". Edvukas keistai šypsodamasis rėkė Mikšiui: "Greičiau" ir tikrai daugelis gabalų nuskambėjo žymiai greičiau. garso kolonėlės vos ne vos atlaikė troleibosinius Margaritos vinguriavimus. pirmą kartą ją mačiau grojant taip aktyviai ir užtikrintai. kiek kartų atrodė, kad LMP gabalas "griūna", niekas nebepataiko, tačiau

ishkeltos rankos

smagiai kreivas Edvuko būgnų perėjimas - pyst - ir pastatydavo viską į vietas. pagarba. negalėjau atitraukti akių nuo trijų žmonių scenoje ir blizgančių akių, tų, kuriems pavyko prisibrauti arčiausiai scenos. mintyse praslydo GRUPPO SPORTIVO, PIXIES pavadinimai, kurių koncertuose aš jau niekada neapsilankysiu, bet man to nereikėjo. tą vakarą (ir visą rytojų) valdė LMP. "Nušoviau Brazauską" vėl skambėjo aktualiai. man asmeniškai jausmingiausia koncerto dalis buvo, kai visas klubas užgniauždami apykantą išrėkė: "...ir darbo diena prasidėjo!" jautėsi, kad daugeliui tai, deja, aktuali problema. užtai AČIŪ grupei LIPNŪS MACHARADŽOS PIRŠTAI yra dar didesnis - bent vieną vakarą jie privertė gyventi kažkuo kitu.

nesigruskit!

šnekos apie šitą ORE forumuose
kitas flashback'as

columns index